Styl angielski

Styl angielski jest to rodzaj kompozycji mieszkalnej, która dominuje od wieków zyskując systematycznie coraz szersze grono swych zwolenników. Warto wspomnieć, iż jest to styl nieco przytłaczający, bowiem w środku pomieszczeń angielskich klimatem jest cała masa rozmaitych rodzajów elementów oraz dekoracji. Jest to wzornictwo specyficzne, oryginalne, indywidualne tylko dla tego stylu, ale przy okazji również odznaczające się gustownością oraz wytwornością. W stylu tej kategorii znajduje się wiele elementów wyposażenia, ale odznaczają się one nie tylko dekoracyjnością, co również dużym komfortem użytkowania.
Co do charakterystycznych materiałów, to w tej kompozycji można wspomnieć o wykorzystaniu masowo drewna. Jest to szlachetne tworzywo, jakie najczęściej występuje w jasnych, wręcz kremowych oraz białych tonacjach. Jest lekkie, delikatne, optycznie powiększa przestrzeń głównie za sprawą faktu, iż jest utrzymane w bielonych odcieniach. Warto dodać, że w kuchni czy salonie na wzór angielski koniecznym elementem okazują się tkaniny. Materiały służące na zrobienie zasłonek czy też firanek powinny być przede wszystkim w motywy kwiatowe, jakie są standardem w tej wizualizacji. Do rodziny królewskiej niewątpliwie nawiązuje motyw dekoracyjny w postaci kwiatków. Warto wiedzieć, że istotnym aspektem jest też przykrycie komód, stołów czy też szafek serwetkami oraz obrusami. Do tego istotne są panele, jakie zdobią nierzadko nie tylko podłogi, ale również ściany.
Wielokrotnie są one też jasne, aby zapewniać pomieszczeniu przejrzystość. Niekiedy pojawiają się nawet elementy boazerii oraz lamperia tak charakterystyczne dla tego stylu. Wszystko w celu uzyskania wnętrza eleganckiego, stylowego i bardzo gustownego.

Źródło: